X
تبلیغات
زولا

مردم همه فتنه‌ها را خنثی کردند

امام جمعه موقت تهران با تاکید بر رسیدگی به مطالبات مردم، خطاب به مسئولان گفت: به داد مالباختگان برسید و نگذارید واحد‌های تولیدی تعطیل شوند، به جای حرف‌های حاشیه‌ای و چالشی، به درد مردم برسید.


  آیت‌الله سیداحمد خاتمی ، امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های نماز عبادی _ سیاسی جمعه امروز (ششم بهمن ۹۶) شهر تهران که با حضور پرشور آحاد مختلف جامعه برگزار شد، پس از توصیه خود و نمازگزاران به تقوای الهی با اشاره به این‌که انقلاب اسلامی بدون نام امام خمینی (ره) بی‌هویت است، اظهار داشت: امام راحل شناسنامه انقلاب است و ما مدیون ایشان بوده،‌ هستیم و خواهیم بود.

وی با تاکید بر این‌که تداوم انقلاب اسلامی از رهگذر عمل به رهنمودهای بنیانگذار جمهوری اسلامی می‌گذرد، اظهار داشت: رهنمودهای امام (ره) زنده است چرا که صحیفه سخنان ایشان به چاپ رسیده و وصیت‌نامه نیز در دسترس است، به علاوه مفسر صحیح رهنمودهای امام که ایشان با تمام وجود لمس کرده، یعنی مقام معظم رهبری در میان ما هستند و خط ناب امام را باید از این نایب به حق او گرفت.

خاتمی از انقلاب اسلامی به عنوان نعمت بزرگ خدا بر جهان  اسلام و مردم ایران یاد کرد و گفت: این نعمت شامل، نعمت حاکمیت، استقلال، امنیت و خودباوری ملی بود که دهها نعمت نیز از رهگذر آنها نصیب ملت شده است.

وی با ذکر اینکه نعمت‌های خدا با شکرگزاری باقی می‌ماند،‌اظهار داشت: الحمدالله ۳۹ سال است که این انقلاب مانده است اما شکر آن دو بخش دارد که یک بخش آن به مردم مربوط است.

خطیب جمعه تهران در این باره گفت: مردم دین خود را به انقلاب ادا کرده‌اند و باز هم ادا خواهند کرد چرا که انقلاب را متعلق به خودشان می‌دانند.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: مردم هر سال راهپیمایی‌های روز ۲۲ بهمن و ایام دهه فجر را گرامی داشته‌اند و امسال هم با شکوه بیشتری گرامی خواهند داشت زیرا این راهپیمایی و بزرگداشت، امسال معنای عمیق‌تری دارد.

وی افزود: دشمنان شما امسال با بازی‌های کودکانه می‌خواستند به انقلاب آسیب برسانند اما حضور شما مردم در صحنه در واکنش، زبان قال و حال داشت و آن این بود که ما تا آخرین قطره خون خود پای این انقلاب ایستاده‌ایم.

آیت‌الله خاتمی در ادامه گفت: این را واقع‌بینانه می‌گویم؛ شما مردم توطئه‌ها را خنثی کردید؛ جنگ قومیت‌ها را در ابتدای انقلاب شما جمع کردید همچنین جنگ هشت ساله تحمیلی ، فتنه‌های منافقین و فتنه سال‌های ۷۸، ۸۸ و دی سال ۹۶ را شما مردم جمع کردید و فتنه‌های بعد را هم شما باید جمع کنید.

وی با یادآوری اینکه در زمان فتنه سازمان منافقین، خود مردم به دستگاه‌های مربوط درباره تحرکات‌ آنها اطلاع‌رسانی می‌کردند بیان داشت: از این به بعد هم مراقبت از انقلاب به عهده شما مردم است، از این رو هر جا توطئه‌ و توطئه‌گر دیدید به سرعت به مقامات مسئول به عنوان یک واجب خبر دهید.

خطیب جمعه تهران در بخش دیگری از خطبه‌های دوم نمازجمعه تهران شکرگزاری مسئولان نظام نسبت به نعمت انقلاب اسلامی را خدمت به مردم و گره گشودن از کار آنان برشمرد و گفت: این وظیفه و تکلیف مسئولان است و منت بر سر مردم نیست، چرا که مردم، آنان را بر سر کار آوردند و توقع دارند که مسئولان به مشکلات مردم رسیدگی کنند.

وی در ادامه خطبه دوم نمازجمعه امروز تهران به طرح‌های دشمن اشاره کرد و افزود: انقلاب اسلامی در غفلت کامل غرب به پیروزی رسید و اگر غربی‌ها احتمال می‌دادند که انقلاب این عمر و عمق را خواهد یافت، آن را در نطفه خفه می‌کردند اما خدا خواست که آنها کر و کور شوند.

خاتمی تصریح کرد: اینکه کسی بگوید دشمن از براندازی عبور کرده است درست نیست چرا که دشمنان یک آن از توطئه فروگذار نمی‌کنند.

وی ایجاد بدبینی و ناامیدی را یکی از توطئه‌های دشمن عنوان کرد و بیان داشت: کشوری که چنین رهبری دارد که دشمنان از او به عنوان دوراندیش‌ترین رهبر جهان یاد می‌کنند و ملتی چنین وفادار دارد، همه مشکلات را حل خواهد کرد.

خطیب جمعه تهران در برشمردن توطئه‌های دیگر دشمن گفت: دشمن در پی سوء استفاده از ابزارهای جدید اطلاع‌رسانی همچون تلگرام و اینستاگرام است؛ البته ما با فضای مجازی مخالف نیستیم و با فضای مجازی سالم و استفاده از ظرفیت‌های داخلی بدون دخالت دشمنان موافقیم اما وضعیتی که امروز در این زمینه داریم با وضعی که باید داشته باشیم فاصله دارد و این مردم برای حفظ دین فرزندان خود فضای مجازی سالم می‌خواهند.

وی در ادامه با یادآوری سخن رهبر معظم انقلاب پس از ناآرامی‌های اخیر مبنی بر اینکه مگس روی زخم می‌نشیند عنوان داشت: انتظار مردم از مسئولان برطرف کردن زخم‌ها است که انتظار نابجایی نیست.

خاتمی خطاب به مسئولان کشور گفت: به داد مال باختگان برسید؛ نگذارید واحدهای تولیدی تعطیل شود؛ کمتر از دو ماه به پایان سال «تولید و اشتغال» باقی مانده است؛ دست کم این دو ماه را به فکر باشید و به جای اینکه حرف‌های حاشیه‌ای و چالشی بزنید به درد مردم برسید.

انتهای پیام/*

[ جمعه 6 بهمن 1396 ] [ 19:17 ] [ علی ]